top of page
Search
  • vinetabeerzina

Nākotnes darba tendencesVai Tu esi aizdomājies par to vai Tava profesija nākotnē vēl būs vajadzīga? Varbūt to varēs aizstāt ar mākslīgo intelektu? Iepazinos ar World Economic Forum “Future of Jobs Report 2023” pētījumu un vēlos padalīties ar dažiem interesantiem faktiem, kas jāzina ikvienam kuram rūp sava nākotnes karjera. Darba tendences ik pa laikam mainās, taču ir skaidrs, ka notiek strauja tehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstība. Sarūk pieprasījums pēc kasieriem, datu ievades speciālistiem un administratīvajiem speciālistiem. Kādas prasmes nākotnē būs nepieciešamas? Kādas profesijas tuvā nākotnē būs pieprasītas un kuras nē? Izlasi un uzzini vai Tava profesija rīt vēl būs pieprasīta.


Populārākās vakances LinkedInā


Esmu pamanījusi, ka Talantu piesaistes speciālistu vakances parādās ar vien vairāk LinkedIn portālā. Arī Juture of Jobs pētījumā var redzēt, ka šī ir visstraujāk augošā LinkedIn vakance no 2018.-2022. gadam. Kā arī LinkedInā arvien populārākas vakances ir Ilgtspējības analītiķis un Pārdošanas attīstības pārstāvis. Arvien populārāki nākotnē kļūs Ilgtspējības speciālisti un Talantu piesaistes speciālisti.


Kādas prasmes tuvā nākotnē mums būs nepieciešamas?


Šogad darbiniekiem ir nepieciešamas tādas prasmes kā analītiskā domāšana, kreatīvā domāšana, elastība, motivācija un apzinātība. Savukārt, jau tuvā nākotnē būs pieprasījums pēc tādām prasmēm kā kreatīvā domāšana, analītiskā domāšana, tehnoloģiju prasmes, zinātkāre un mācīšanās visa mūža garumā, elastība, mākslīgais intelekts un Big data, sistēmu domāšana, talantu vadība un apzinātība.
Kuras profesijas nākotnē būs pieprasītas un kuras nebūs?


Tuvā nākotnē (2023.-2027. gadā) pieprasītas profesijas būs Mākslīgā intelekta un Mašīnmācīšanās speciālisti, Ilgtspējības speciālisti, BI analītiķi, Informācijas drošības analītiķi un citi speciālisti.Savukārt, ar vien mazāk pieprasīti kļūst tādi speciālisti kā Banku kasieri un Banku darbinieki, Pasta darbinieki, Kasieri, Datu ievades operatori, Administratīvie darbinieki un Grāmatvedības darbinieki.Vai Tu esi aizdomājies par to vai Tava profesija nākotnē vēl būs vajadzīga? Varbūt to varēs aizstāt ar mākslīgo intelektu? Iesaku arī padomāt par to kādas prasmes mums ir jāapgūst, lai nākotnes darba tirgum mēs būtu vajadzīgi. Nākotne mums min jau uz papēžiem. Viss strauji mainās un attīstās.


Rakstā izmantoti attēli un informācija no World Economic Forum pētījuma “The Future of Jobs Report 2023”. Iepazīsties ar pilnu pētījumu ŠEIT.

17 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page