top of page
Search
  • vinetabeerzina

Darba meklētājiem: #3 Kur un kā meklēt darbu?


Bieži vien cilvēki saskaras ar problēmām darba meklēšanā, nepietiek vien ar lielisku CV, jo CV ir jānosūta atbilstošiem darba sludinājumiem un jāatrod sev vēlamās vakances. Vēlos padalīties ar saviem septiņiem ieteikumiem darba meklēšanā.


Izveido sarakstu ar nozarēm un uzņēmumiem


Pirms sākt darba meklēšanas procesu, iesaku izvedot sarakstu ar nozarēm un uzņēmumiem, kuros tu vēlētos strādāt. Tas palīdzēs koncentrēties uz savu mērķi un būt efektīvākam darba meklējumos. Iesaku priekš sevis arī nodefinēt tās nozares un uzņēmumus, kuries nevēlies strādāt.Izveido sarakstu ar personāla atlases kompānijām


Veic izpēti par personāla atlases aģentūrām, izveido sarakstu ar tām, kuras tevi uzrunā. Apskati mājas lapas un tajos ievietotos darba sludinājumus. Ne vienmēr personāla atlases aģentūru darba sludinājumi ir atrodami populārākajos darba sludinājumu portālos. Ja kāda vakance šķiet atbilstoša, tad droši piesakies. Ik pa laikam pārbaudi vai nav kādi jaunu darba sludinājumi. Seko personāla atlases aģentūrām sociālajos tīklos. Ievieto savu CV personāla atlases aģentūras datu bāzē vai nosūti savu CV e-pastā, izklāstot kādi amati un nozares tev interesē. Veido kontaktu loku ar personāla atlases speciālistiem LinkedInā.


Esi aktīvs LinkedInā


Reģistrējies LinkedInā vai atjauno savu LinkedIn profilu, izmanto LinkedIn aplikāciju telefonā. Izmanto “open to work” funkciju, lai personāla atlases speciālisti redzētu, ka esi atvērts darba piedāvājumiem. Apskaties LinkedIn “Jobs” sadaļu, kurā ir iespējams meklēt darbu pēc vakances, uzņēmuma nosaukuma un prasmēm. Izvēlies iespēju, ka LinkedIn atbilstošus darba sludinājumus tev nosūta e-pastā un atgādina par jauniem darba sludinājumiem. Veido LinkedInā kontaktu loku ar savas jomas profesionāļiem, personāla atlases speciālistiem un seko uzņēmumiem, kuros vēlies strādāt. Komentē citu cilvēku ierakstus, dalies, spied “patīk” un veido savu profesionālo saturu.


Meklē darbu sociālajos tīklos


Izmanto LinkedIn, Facebook, Instagram un citus sociālos tīklus darba meklēšanā. Izmanto mirkļbirku (hashtag) #teirdarbs, lai atrastu jaunākos darba sludinājumu ierakstus. Seko tiem uzņēmumu profiliem, kuros vēlies strādāt. Izmanto Facebook darba meklēšanas grupas, lai atrastu jaunus darba sludinājumus. Facebook ir vairāk nekā 10 darba meklēšanas grupas. Iesaku sekot manis veidotai grupai “Darba meklētājiem”, kur atradīsi noderīgus padomus un ieteikumus darba meklēšanā. Vēlos atzīmēt, ka Facebook darba meklēšanas grupās ir ļoti dažādu līmeņu darba sludinājumi - sākot ar prakses vietām, beidzot ar vadītāju vakancēm. Tajās ir ļoti dažāds saturs, kurš noteikti nav tik kvalitatīvs kā LinkedIn portālā.


Seko uzņēmumu karjeras lapām


Regulāri apskati savu mērķa uzņēmumu mājas lapas karjeras sadaļu, kur ir ievietoti darba sludinājumi. Nereti uzņēmumi darba sludinājumus publicē tikai savās mājas lapās un sociālajos tīklos. Piesakies sev atbilstošām vakancēm un nosūti savu CV uz e-pastu, ja neredzi sev atbilstošu darba sludinājumu, iespējams tev varēs kaut ko piedāvāt.


Meklē darbu vakanču sludinājumu portālos un aplikācijās


Meklē sev atbilstošus darba sludinājumus cv.lv, YourMove.lv, TeIrDarbs.lv, visidarbi.lv, cvmarket.lv un citos darba meklēšanas portālos. Izmēģini savā telefonā arī MeetFrank darba meklēšanas aplikāciju, kas ir vienkārši lietojama. MeetFrank īpaši iesaku, ja esi IT vai Mārketinga speciālists vai vadītājs, jo šo nozaru vakances ir vairāk nekā citu.Informē savus draugus, paziņas, bijušos kolēģus un kursa biedrus


Informē savus draugus, paziņas, bijušos kolēģus un kursabiedrus, ka esi darba meklējumos. Pastāv liela iespējamība, ka tev varēs ko piedāvāt.


Ievērojot šos septiņus padomus ticu, ka darbu atradīsi ātrāk, un iespējams pat darbs atradīs tevi jeb saņemsi lielisku piedāvājumu no personāla atlases speciālistiem.

302 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page