top of page
Search
  • vinetabeerzina

Šī gada vērtīgākās grāmatas

Arī šogad šis tas ir izlasīts, šis tas no grāmatām ir nopirks, bet vēl gaida savu kārtu lasīšanai. Lasot grāmatas, man šogad radās divas atziņas:

  1. Var lasīt arī savam priekam, tam obligāti nav jābūt kaut kam pārgudram vai profesionāli saistītam.

  2. Var arī neizlasīt grāmatu līdz galam, bet paņemt sev vērtīgās lietas no tās, kaut tas varbūt ir tikai viens citāts.

Vēlos padalīties ar šogad man vērtīgākajām grāmatām.


Sistēmiskais koučings – Jans Jakobs Stams un Bibi Šroidere, Nīderlandes Helingera institūts


Mācoties ģimenes sistēmiskos sakārtojumus, šī bija pirmā grāmata, kuru nopirku. Grāmatā daudz atziņu priekš manis, kā arī šo grāmatu esmu nopirkusi jau trīs cilvēkiem. Dažas grāmatas nodaļas pārlasīju vairākas reizes, piemēram, par paterniem. Drīzumā arī izveidošu atsevišķu ierakstu par tiem. Šo grāmatu ieteiktu izlasīt tiem, kuriem interesē sistēmiskais darbs, paterni un fenomenoloģijā.


Daži citāti no grāmatas:

“Pieņemšana ir viena no spēcīgākajām dziedinošajām kustībām sistēmās”

“Pieņemšana nozīmē atzīt sev un citiem, ka realitāte ir tāda, kāda ir”

“Pārmaiņas sākas pieņemot, ka pasaule ir tāda, kāda tā ir”

“Mēs kļūstam par to no kā izvairāmies”

“Ja nevari pilnībā pieņemt dzīvi, ir grūti būt veiksmīgam.”


Kalendārs mani sauc - Andris Kalnozols


“Ja man kaut kas nepatīk, es parasti eju prom. Vai arī ielienu antresolā un piedzeros”.

Grāmata, ko izlasīju vien pāris dienās un Tev iesaku arī. Man jau šķiet, ka grāmata ir par mīlestību.


Stāsts ir par Oskaru, kuru visi sauc par Kalendāru, jo viņš ir iemācījies kalendāru no galvas. Oskars ir cilvēks, kurš ir bērna prātā un divreiz bijis klīnikā. Stāsts norisinās kādā mazpilsētā, kur Oskars raksta dienasgrāmatu un apraksta savu ikdienu - attiecības ar mammu, sarunas ar mācītāju, domas par savu mīlestību un piedzīvojumus ar draugiem.


Koučinga tehnikas, Soli pa solim, Sev, komandai biznesam – Laila Snidzāne, Joanna Kristīne Golubeva


Iesaku tiem, kuriem patīk lasīt latviski! Beidzot vēl kāda grāmata latviski par koučingu. Šajā grāmatā ir apkopotas vairāk nekā 100 tehnikas, kuras var izmantot darbā gan kouči, gan cilvēki, kuri vēlas izmēģināt paškoučingu, strādā par personāla vadībā vai vada komandas. Silti iesaku koučiem un vadītājiem!

Svaigs ūdens puķēm – Valērija Perēna


Franču romāns, kas tiešām pārsteidza! Par nāvi, dzīvi, mīlestību un dzīves jēgu. Šajā grāmatā daudz runā par nāvi, dažreiz tas mulsina, dažreiz tas izraisa smieklus un asaras.

Stāsts ir par Violetu Tusētu, kas ir kapsētas pārzine mazā Burgundijas pilsētiņā. Kādu dienu kapsētā viņu apciemo policijas komisārs un viņas dzīvē paveras pavisam jaunas lapas puses.

Iesaku izlasīt ikvienam, jo stāsts ir aizraujošs.


Starp divām bezgalībām – Juris Rubenis


Šajā grāmatā atradīsi vairāk nekā simts iedarbīgas prakses apziņas paplašināšanai. Šo grāmatu nelasu no vāka līdz vākam. Šī grāmata ir kā sava veida bībele, ko atvērt un smelties iedvesmu, idejas vai vienkārši uzzināt kaut ko jaunu. Šī grāmata lieliski atgādina, ka mēs neesam tikai prāts. Mums ir arī emocionālā prasme (sajust, izpaust), intelektuālā prasme (uztvert, izvērtēt), garīgā prasme (pamanīt, apzināties) un ķermeņa uztveres prasme (iemiesot). Grāmata aicina neaizmirst par visām četrām prasmēm, būt apzinātākam.


Citāts no grāmatas: ”Atvēršanās vienmēr prasa uzdrīkstēšanos, darbu, apzinātu piepūli, savukārt aizvēršanās nereti notiek pati no sevis, “nostrādājot” mūsu uzvedības matricām un aizsargrefleksiem.”


Arī nākamgad lasīšu grāmatas, kā arī man jau ir saraksts, ko vēlos iegādāties un izlasīt. Tev jaunajā gadā novēlu atrast laiku sev un grāmatai! Lai skaists un brīnumains jaunais gads!

383 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page