top of page
Search
  • vinetabeerzina

Čeklists gatavojot CVLai tiktu uz darba interviju ļoti svarīgs ir pārskatāms, saturīgs, vizuāli pievilcīgs CV. Šajā rakstā es padalīšos ar astoņiem punktiem jeb čeklistu gatavojot CV. Šos ieteikumus esmu apkopojusi, trīs gadus konsultējot darba meklētājus. Astoņus gadus strādājot personāla vadībā esmu redzējusi neskaitāmus CV. Manu klientu CV ir lieliski, jo viņi paši tos ir gatavojuši. Neviens labāk par Tevi nesagatavos CV. Lūk, čeklists, kam ir jāpievērš uzmanību rakstot CV:

1.Fotogrāfija un kontaktinformācija


Vai CV pievienot foto? Tā ir Tava izvēle. Ja jūties par to ērti, tad pievieno, ja nē, tad labāk nepievienot. Ja izvēlies pievienot fotogrāfiju, tai ir jābūt profesionālai un pozitīvai, lai nav dusmīga pases bilde. Atceries savā CV pirmajā lapas pusē pievienot kontaktus - telefona numuru un e-pastu.


2.Kopsavlikums un motivācija


Jā, Tu izlasīji pareizi savu motivāciju iesaku rakstīt jau CV. Pastāsti īsumā par savu motivāciju piesakoties uz konkrēto vakanci, nozari un uzņēmumu. Uzrakstu nelielu kopsavilkumu par sevi, apkopojot kopējo gadu skaitu profesijā, kompetences, stiprās puses citu svarīgu informāciju. Šo sadaļu pielāgo katrai vakancei, kur piesakies.


3.Darba pieredze


Neaizmirsti pievienot darba pieredzi (arī cita veida pieredzi, piemēram, pašnodarbinātais vai projekta tipa darbs). Visas darba pieredzes nav jāraksta CV. Pievieno pēdējās darba pieredzes, kuras atbilst vakancei, kur piesakies. Neaizmirsti pievienot darba pienākumus un sasniegumus, kādus konkrētus faktus un ciparus. Uzraksti arī uzņēmuma nozari, darbinieku skaitu. Ja esi bijis vadītājs, cik lielu komandu vadīji?


4.Augstākā izglītība, kursi un sertifikāti


Savā CV pievieno augstākās izglītības. Uzveido arī atsevišķu sadaļu "Papildu izglītība", kur apraksti kursus, sertifikātus un papildu izglītību. Neaizmirsti pievienot gadu, kad mācījies un stundu skaitu. Pievieno tikai tās mācības, kuras ir atbilstošas vakancei, kurai piesakies.


5.Prasmes, stiprās puses, kompetences


Izveido atsevišķas sadaļas, kur pastāsti par savām personības stiprajām pusēm, kā arī izveido atsevišķu prasmju sadaļu, kur uzraksti savas prasmes, atbilstoši vakancei, kurai piesakies.


6.Digitālās prasmes


Tās nav obligāti pievienot CV, taču ja ir specifiskas programmas, kuras esi apguvis, programmēšanas valodas vai kas cits, kas noder konkrētai vakancei, tad tās pievieno. Piemēram, grāmatveži grāmatvedības programmas, programmētāji programmēšanas valodas, HR speciālisti HRMS sistēmas.


7.Valodu zināšanas


Pievieno savas valodu zināšanas. Piemēram, Latviešu valoda - dzimtā valoda, angļu valoda - ļoti labi, krievu valoda - sarunvalodas līmenis.


8.Intereses hobiji, es lepojos ar...


Šī sadaļa nav obligāta, taču ja Tev ir hobiji, tad tos apraksti, piemēram, grāmatu lasīšana (kādas konkrēti?),podkāstu klausīšanās (kādu?), ceļošana. Ja Tev ir kādi sasniegumi ar ko lepojies savā dzīvē vai karjerā izveido atsevišķu sadaļu "Es lepojos ar...", iespējams esi piedalījies dziesmu svētkos, varbūt esi bijis sportists, varbūt esi bijis brīvprātīgais, sarakstījis grāmatu vai jeb kas cits ar ko lepojies?


Ceru, ka Tev šis čeklists noderēs gatavojot CV. Iesaku CV veidot canva.com platformā. Šeit ir pieejamas daudz bezmaksas veidnes, lai izveidotu CV dažādos stilos.

Ja Tu šobrīd esi apjucis savā karjerā, tad pievienojies tiešsaistes grupas nodarbībām "Kā meklēt sapņu darbu". Sākums 12. septembrī plkst. 19.00. Vairāk par projektu uzzināsi ŠEIT.

33 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page