top of page
Search
  • vinetabeerzina

Vai iet projām no darba?Ne vienmēr iešana projām no darba ir vienīgais un labākais variants. Saviem klientiem es nesaku - "Ej projām no darba!". Tieši otrādāk - atgādinu, ka darba meklēšana ne vienmēr ir ātrs process, ir nepieciešami iekrājumi un plāns. Vēlos padalīties ar dažiem ieteikumiem kā alternatīvai iešanai projām no darba.


Esmu sagatavojusi 7 idejas jeb alternatīvas prom iešanai no darba:


1. Atrodi sev hobiju


Ne vienmēr izdodas rast piepildījumu un gandarījumu darbā. Pat arī darot sapņu darbu, cilvēki izdeg, aiziet projām, entuziasms noplok un cilvēki pārstrādājas. Iesaku atrast hobiju, kur rast piepildījumu, kas trūkst darbā. Iespējams vēlies darīt ko radošu, jo darbā tā trūkst.


2. Ej mācīties


Ej mācīties kursos vai augstskolā. Mūsdienās pieejamas plašas mācību iespējas, gan klātienē, gan attālināti. Varbūt vēlies pārkvalificēties? Atrodi sev atbilstošu mācību programmu un piesakies. Piemēram, Mācības pieaugušajiem vai Riga TechGirls.


3. Kļūsti par pašnodarbinātu personu


Ja Tavs darba devējs atļauj paralēli būt pašnodarbinātai personai un Tev ir ideja, tad sāc to īstenot! Varbūt tie ir rokdarbi, varbūt vēlies konsultēt uzņēmumus vai privātpersonas? Varbūt Tev ir svaiga ideja savam biznesam. Nebaidies to darīt paralēli darbam. Ne vienmēr uzreiz ir jāiet projām no darba.


4. Atrodi brīvprātīgā darbu


Iesaisties brīvprātīgajā darbā. Varbūt vēlies palīdzēt kādai cilvēku grupai vai dzīvniekiem? Ir daudz iespējas kā iesaistīties brīvprātīgo darbā. Var kļūt par mentoru jauniešiem, var strādāt dzīvnieku patversmē un daudzas citas iespējas. Ieskaties Brīvprātīgie mājas lapā.


5. Iesaisties projektos


Ir daudz dažādu projektu, kur iesaistīties, gan bezpeļņas, gan ar iespēju nopelnīt. Meklē iespējas LinkedIn un citos sociālajos tīklos, tīklojies un veido interešu grupas. Varbūt proti rakstīt projektus? Uzraksti pats savu projektu un piesaisti tam finansējumu.


6. Pievērsies savai veselībai un labbūtībai


Pievērsies sportam, grāmatu lasīšanai vai atrodi nodarbi, kas priecē dvēseli un sirdi. Varbūt tā būs joga, masāžas vai spā. Pievērs uzmanību savai veselībai un labbūtībai, aizej pie ārstiem, sakārto veselību, sporto, izgulies un ēd veselīgi. Varbūt ieraudzīsi izmaiņas savā dzīves kvalitātē.


7. Uzņemies jaunus pienākumus esošajā darbā


Un galu galā ir iespēja uzņemties jaunus darba pienākumus jau esošajā darbā. Aprunājies ar savu tiešo vadītāju un izstrādājat izaugsmes plānu vai vienojaties par jauniem pienākumiem, projektiem vai uzdevumiem.


Ceru, ka šīs idejas Tev palīdzēs pieņemt lēmumu - iet projām no darba vai nē. Protams, ir jāklausa savai sirdij, taču ne vienmēr aiziešana projām no darba visu atrisinās. Mēdz gadīties, ka tās pašas problēmas atkārtojas aī jaunajā darba vietā. Lai veicas!


Sirsnībā,

Vineta

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page