top of page
Search
  • vinetabeerzina

Trīs tipiskākie darba meklētāju mīti par CV

Updated: Dec 28, 2021

Savā personāla atlases karjerā esmu apskatījusi vairāk nekā 10 000 cilvēku CV. Vai Tu spēj iedomāties, ka tik pat daudz iedzīvotāju ir Ādažu novadā?


Esmu sertificēts karjeras koučs, pašlaik vienīgā Latvijā, kura specializējas tieši uz darba meklētājiem. Mana misija ir palīdzēt darba meklētājiem, tāpēc vadu podkāstu “Pirms darba”.


Šajā rakstā vēlos padalīties ar trīs tipiskākajiem darba meklētāju mītiem par CV. Ja Tu izlasīsi šo rakstu, iegūsi lieliskus padomus savam CV.


Mīts #1: CV ir jābūt uz vienas lapas puses


Ar savu klienti latvieti Annu*, kura dzīvo un strādā Francijā tikos Zoom konsultācijā. Viņai ļoti svarīgi bija no aviācijas jomas pārkvalificēties uz IT jomu. Konsultācijā viņa vēlējās, lai es sniedzu viņai atgriezenisko saiti par CV. Apskatījos viņas CV un jautāju: “Anna, kāpēc Tavs CV ir uz vienas lapas puses?” Viņa man atbildēja, ka kaut kur esot dzirdējusi, ka CV ir jābūt uz vienas lapas puses, bet vairs neatceras, kur tieši. Es viņai sacīju, ka CV var būt uz vienas lapas puses, ja Tev ir pavisam neliela darba pieredze vai esi students. Saviem klientiem konsultācijās iesaku aprakstīt darba pienākumus un sasniegumus, kā arī izmantot Bold, lai izceltu svarīgākos atslēgas vārdus. Norādīt savas stiprās puses, motivāciju, sertifikātus, tehniskās zināšanas kursus un izglītību.


Mīts #2: CV ir jābūt formālam


Ar pārdevēju Zani* tikos karjeras konsultācijā, kur viņa gribēja man parādīt savu atjaunoto CV. Zanei ļoti svarīgi bija atrast darbu, jo kopš pagājuša gada rudens bija palikusi bez darba. Ar lielām cerībām atvēru viņas CV, izlasīju, un sniedzu viņai atklātu atgriezenisko saiti: “Zane, Tavā CV ir norādīta tikai viena darba vieta, kur Tu strādāji 10 gadus par Klientu speciālisti, nav ne viena sasnieguma, nav bildes, nav nekā, kas raksturotu Tevi kā personību, tikai melni burti uz baltas lapas. Diemžēl par Tevi nerodas itin nekāds priekšstats.” Saviem klientiem es iesaku veidot personīgāku CV, pievienot profesionālu foto, neizmantot savā CV standarta frāzes, kā piemēram “labas komunikācijas prasmes un spēja strādāt komandā un individuāli”, kas ir gandrīz katrā CV. Iesaku izmantot gatavās CV veidnes, kuras ir vizuāli pievilcīgas, piemēram, Canva.com.


Mīts #3: Motivācijas vēstule ir svarīgāka par CV


Mana laba draudzene un bijusī kolēģe Violeta* meklēja jaunu darbu. Viņai ļoti svarīgi bija atrast labi apmaksātu darbu starptautiskā startapā. Viņa bija pārliecināta, ka ātri atradīs darbu, jo bija lieliska darbiniece. Vienu vakaru satikos ar viņu pie viņa glāzes un viņa man jautāja: “Vineta kā tā var būt, es veltīju 3 stundas motivācijas vēstulei, taču mani neuzaicināja uz darba interviju?” Es sāku smieties un teicu viņai, ja Tu būtu veltījusi 3 stundas savam CV, iespējams Tu būti tikusi uzaicināta uz darba interviju. Visiem saviem klientiem mācu, ka personāla atlases speciālisti sākumā skatās CV, ja tas šķitīs interesants un atbilstošs, tad iespējams arī apskatīsies motivācijas vēstuli. Iesaku vairāk laika veltīt sava CV pielāgošanai konkrētai vakancei, kā arī CV norādīt 1-3 teikumus ar savu motivāciju – kāpēc Tu piesakies, kāpēc esi labākā kandidatūra un kāpēc tieši Tev interesē šī nozare, uzņēmums un amats.


Es vēlējos padalīties ar CV tēmu, jo man ir ļoti svarīgi, lai darba meklētāji atrod savu sapņu darbu. Mana misija pašlaik ir palīdzēt darba meklētājiem, tāpēc veidoju podkāstu “Pirms darba”.


No sirds iesaku klausīties manu podkāstu, ja Tev interesē patiesi darba meklētāju veiksmes un neveiksmes stāsti. Klausies to Spotify, Apple Podcasts un Youtube.


Ikvienam novēlu ar vieglumu un azartu piedzīvot darba meklēšanas procesu. *Rakstā cilvēku vārdi ir mainīti.
321 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page