top of page
Search
  • vinetabeerzina

Pārdomas par manu koučinga pieredzi kā klientei un "bezdarbnieka statusu"


Pagājušonedēļ parakstīju dokumentus. Aizgāju projām no darba un no šīs nedēļas esmu “bezdarbniekos”. Plānoju atpūsties un sagatavoties palaist dēlu rudenī bērnudārzā. Otro reizi esmu “bezdarbniekos”. Šoreiz sajūtas pavisam citādākas.


Pirmo reizi biju bezdarbniekos 2020. gada pavasarī, kad zaudēju darbu covid19 dēļ. Toreiz sajūtas bija drausmīgas. Galvā raisījās domas: “Ko es tagad darīšu? Ko par mani padomās? Kā es atradīšu darbu situācijā kad HR cilvēkus atlaiž, nevis pieņem darbā?”


Toreiz ar savām sajūtām man palīdzēja tikt galā sesijas pie kouča un supervizora. Es atradu sevī spēkus, apzinājos savas stiprās puses un izveidoju turpmāko plānu, lai atrastu darbu. Pievērsos sev, savai labbūtībai un hobijiem. Tas ļoti palīdzēja.


2020. gada sākumā arī pati biju uzsākusi koučinga apmācības, tās turpināju un vasaras beigās jau pati absolvēju koučinga skolu un nolēmu praktizēt koučingu arī pati.


Vasaras sākumā es atradu darbu. Jutos lieliski. Biju labākā sevis versija un ļoti laimīga, jo praktizēju koučingu, vadīju podkāstu “Pirms darba” un iepazinos ar daudziem jauniem cilvēkiem. Viss ko darīju man padevās. Sev apsolīju, ka turpināšu praktizēt koučingu, kļuvu par pašnodarbināto un kā nākamo soli izvirzīju ACC kouča sertifikātu. Visu šo laiku strādāju personāla vadības jomā, konsultēju darba meklētājus, vadīju koučinga sesijas, vadīju podkāstu “Pirms darba”.


Otro reizi dzīvē man koučings ļoti noderēja, kad piedzima mans dēls. Tas bija 2022. gada sākumā. Koučings man palīdzēja “sakārtot galvu”, pievēsties savai veselībai un labbūtībai, atrast laiku sev un vienkārši ar kādu aprunāties. Paldies manam koučam Anna Jūdre.


Tagad, pēc 3 gadiem esmu nu jau gandrīz finiša taisnē, lai iegūta ACC kouča sertifikātu, savās konsultācijās integrēju sistēmisko pieeju un mana sirds lieta ir palīdzēt cilvēkiem karjeras un darba meklēšanas jautājumos, jo uz savas ādas esmu izbaudījusi kā tas ir, kad esi darba meklējumos un bez darba.


Šoreiz gan situācija ir mainījusies, esmu mierīga, atļauju sev dzīvot bez plāna, un atļauju sev nezināt. Redzēs, ko dzīve piedāvās.

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page