top of page
Search
  • vinetabeerzina

Kuras profesijas rīt būs pieprasītas un kuras nē?


Daudzi šobrīd domā par pārkvalificēšanos, bet pirms to darīt, es ieteiktu iepazīties ar nākotnes prognozēm – kuras profesijas būs pieprasītas un kuras ir pakļautas automatizācijas riskam.


Automatizācijas riskam tiks paļautas tādas profesijas kā datoroperatori, sekretāres, administratīvie asistenti, uzziņu dienestu speciālisti un citi speciālisti.


Savukārt, nākotnē būs pieprasīti tādu profesiju speciālisti kā mākoņdatu speciālisti, Big data analītiķi, Internet of thinks speciālisti, kiberdrošības speciālisti, mākslīgā intelekta speciālisti, arī mašīnmācīšanās un robotikas speciālisti, kā arī virtuālās realitātes speciālisti.Šobrīd ieteiktu mācīties datu analītiku un datu zinātni, jo tādām profesijām kā datu analītiķi, datu zinātnieki, mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās speciālistiem, big data un digitālā mārketinga stratēģijas speciālistiem darba tirgū pieprasījums pieaug. Savukārt, datu ievades speciālistiem un administratīvajiem speciālistiem ieteiktu padomāt par pārkvalificēšanos tuvākajā nākotnē, jo pieprasījums pēc šo profesiju pārstāvjiem samazinās.


Visi attēli rakstā ir izmantoti no 2020. gadā publicētā Pasaules Ekonomikas foruma nākotnes darbavietu apkopojuma (Future of Jobs Survey 2020, World Economic Forum). Pilns pētījums ir izlasāms šeit: Future of Jobs Survey 2020, World Economic Forum.


Vai Tu esi domājis par pārkvalificēšanos vai varbūt šobrīd jau esi ceļā uz savu nākotnes profesiju? Droši padalies komentāros vai privāti ar savu pieredzi.

91 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page