top of page
Search
  • vinetabeerzina

Ko es iemācījos 25 darba intervijās?Darba meklēšanas ceļš ir noslēdzies. Esmu pateicīga par visām mācībstundām un atziņām, ko ieguvu. Kopumā tie bija 6 mēneši, kuros daudz uzzināju par sevi, darba tirgu un citām organizācijām. Sākotnēji nebiju plānojusi, ka tas ceļš būs tik garš, bet atskatoties es tagad saprotu, ka visam vajadzēja notikt tieši šādi. Šodien vēlos padalīties ar astoņām atziņām, ko esmu iemācījusies 25 darba intervijās. Vislielākā pateicība, ka uzzināju daudz par sevi, ko es vēlos un nevēlos, kas man ir un kas nav svarīgi.


Šajā pusgadā es noteikti arī kļuvu par labāku karjeras kouču un darba meklētāju konsultantu, jo iekāpjot savu klientu kurpēs spēju labāk izprast viņu emocijas, bailes, jautājumus, labāk izprotu darba tirgus situāciju un atlases procesus.


Lūk, ko es iemācījos 25 darba intervijās:


Pacietību


Atceries, ka dažreiz darba meklēšana ir maratons, nevis sprints, un mēdz prasīt sagatavošanos, laiku, enerģiju un pacietību. Kopumā manas īstās vietas meklēšana prasīja aptuveni 6 mēnešus, nebiju rēķinājusies, ka tas būs tik ilgs laiks. Šajā pusgadā uztrenēju savu pacietību, jo zināju, ka mana īstā vieta kaut kur ir. Svarīgi ir nemest plinti krūmos pēc pirmās neveiksmes.


Būt godīgam pret sevi


Darba meklēšanas procesā es sapratu cik svarīgi ir būt godīgam pret sevi, arī pret darba devējiem. Ja Tevi neuzrunā organizācijas kultūra, intervēšanas stils, darba alga, darba apstākļi vai jeb kas cits, nemēģini apmānīt sevi vai darba devēju. Uzreiz pasaki savu atgriezenisko saiti, pasakies par pieredzi un doties tālāk.


Apzināties savas prioritātes


Darba meklēšanas procesā sapratu, cik svarīgi ir apzināties savas prioritātes un vērtības. Darba meklēšana pēc bērna kopšanas atvaļinājuma ļoti atšķiras no iepriekšējām pieredzēm, jo es vēl nezinu kā izskatīsies "mana jaunā dzīvē". Pa vecam es vairs nevaru un pa jaunam vēl neprotu. Priekšā liels mācīšanās ceļš, kā apvienot karjeru ar ģimeni un mazu bērnu.


Klausīt savām iekšējām sajūtām


Šī ir viena no svarīgākajām lietām, ko es iemācījos. It īpaši man tas nebija viegli, jo prāts visu laiku dominē. Meklējot darbu un ejot uz darba intervijām ir svarīgi klausīt savām iekšējām sajūtām jeb intuīcijai (sauc to kā vēlies). Ja Tev iekšējā sajūta saka, ka šī vieta nav priekš tevis vai uz šo darba interviju labāk neiet, vai visu laiku saslimsti, kad jāiet uz darba interviju, tā nav tava vieta un tev tur nav jābūt.


Pieņemt, ka tas ir normāli, ja domas mainās


Darba meklēšanas process ir ceļš, kurā daudz jauna mācāmies, it īpaši par sevi, tāpēc pilnīgi normāli ir, ja domas procesa laikā mainās, piemēram, sākotnēji izslēdzi kādus amatus, nozares vai uzņēmumus, bet tad maini savas domas. Es iemācījos pieņemt, ka tas ir normāli, ja manas domas mainās, es mācos un uzzinu daudz jauna par sevi.


Drīkst pateikt “nē”


Darba meklēšanās procesā pieņem lēmumu abas puses - gan darba devējs, gan darba ņēmējs. Tu drīksti pateikt "nē" procesa sākumā, vidū vai beigās. Ja Tev ir darba piedāvājums, tu drīksti atteikties no tā. Mēs nevienam neesam neko parādā.


Cik svarīgi ir atbildēt sev uz saviem jautājumiem


Ja Tev intervijās uzdot vienus un tos pašus jautājumus, kas Tev krīt uz nerviem, kā piemēram: "Vai Tu šeit nostrādāsi ilgāk par gadu?", "Vai Tev nebūs garlaicīgi?", "Kā Tu plāno visu apvienot?", svarīgi sākumā ir atbildēt pašam sev uz šiem jautājumiem, jo tie ir Tavi jautājumi uz kuriem Tu vēl sev pats neesi atbildējis.


Darba meklēšanas stratēģiju var mainīt


Es iemācījos, ka darba meklēšanas stratēģiju var un vajag mainīt. Nebaidīties darīt citādāk, ja kaut kas nestrādā. Meklēt jaunas iespējas, mainīt savu pieeju, meklēt palīdzību pie karjeras konsultantiem ir pilnīgi normāli. Ja kaut kas nestrādā, tad droši maini. Kaut vai savu CV.


Kāda ir Tava pieredze darba intervijās un darba meklēšanas procesā, vai ieguvi jaunas atziņas un šo to iemācījies? Padalies zemāk komentārā vai privātā vēstulē.

 

P.S. Savu darbu kā karjeras koučam un konsultantei es noteikti turpināšu. No 12. februāra līdz 16. vēl pieņemšu individuālus klientus. Pēc tam ņemšu nelielu pauzi, jo būs intensīvs mācību process, taču esmu parūpējusies, lai Tu varētu iegādāties manu offline produktu “Darba meklēšanas ABC”, kurā esmu ielikusi visas savas zināšanas.


Uz tikšanos,

Vineta

26 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page