top of page
Search
  • vinetabeerzina

Kā koučings var palīdzēt karjeras jautājumos?Nu jau 3 gadus strādājot kā karjeras koučs un darba meklētāju konsultante, esmu apkopojusi populārākos virzienus kā koučings var palīdzēt karjeras un darba meklēšanas jautājumos. Koučingā atšķirībā no konsultācijām netiek doti padomi, izteikts personīgais viedoklis vai kā citādāk ietekmēts klients. Koučingā klients kļūst apzinātāks, atrod pats sevī spēkus, enerģiju un pareizās atbildes. Ne visiem der koučings, taču šis ir maģisks instruments, kas tiešām strādā.


Lūk, 8 idejas, kur koučings var noderēt, meklējot darbu vai risinot karjeras jautājumus.


1. Stipro pušu un talantu atklāšanā


Profesionāls koučs, izmantojot dažādas koučinga tehnikas, palīdzēs atklāt stiprās puses, talantus, sasniegumus. Savukārt, savu talantu, stipro pušu un sasniegumu apzināšanās palīdz gan darba intervijas, gan rakstot CV, gan darba meklēšanā.2. Vērtību noteikšanā


Koučings palīdzēs atbildēt uz tādiem jautājumiem kā: “Kas ir manas vērtības, no kurienes tās nāk? Kā tās man palīdz? Kā tās traucē? Vai tās saskan ar organizācijas vērtībām, kurā es pašlaik strādāju?”


3. Karjeras virziena izvēle


Ikvienam dzīvē pienāk brīdis, kad ir jāizvēlas karjeras virziens, gan stājoties augstskolā, gan mainot profesiju vai pārkvalificējoties. Profesionāls koučs, nesniegs padomus un nestāstīs par savu pieredzi vai redzējumu. Koučs būs kā pavadonis, kurš palīdzēs klientam pašam atrast atbildi par karjeras virziena izvēli.


4. Pirmā soļa noteikšanā


Bieži vien no klientiem dzirdu, ka viņš vai viņa nespēj ieraudzīt, kas būtu pirmais solis, ko spert. Profesionāls koučs palīdzēs visu “salikt pa plauktiņiem”, dažreiz arī “sakārtot galvu”, “noņemt nost lieko” un ieraudzīt, kāds pirmais solis ir jāsper, lai būtu tuvāk savam karjeras mērķim.


5. Karjeras plāna izveidē


Koučings ir par un ap mērķiem, plāniem. Tas ir vairāk par “prātu”, bet protams, arī tiek pievērsta uzmanība gan emocijām, gan ķermenim gan sirdij. Ja vēlies izstrādāt plānu soli pa solim kā sasniegt savu karjeras mērķi, iespējas koučs būs lieliska izvēle, ja vēlies to darīt pats.


6. Karjeras mērķu noteikšanā


Ir svarīgi atrast karjeras mērķi, bet vēl svarīgāk ir tam noticēt, spēt to vizualizēt. Koučs tev palīdzēs izveido vīziju par karjeras mērķi - kādas ir tavas spējas un talanti, stiprās puses, ko es daru, kādi cilvēki man ir apkārt, kāda ir mana darba vieta, kādas ir mans pārliecības, kādas ir manas vērtības, mana misija, kas ir mana identitāte, kas es esmu?


7. Stiprināt pārliecību par sevi un ticību sev


Karjeras koučs palīdzēs tev identificēt resursus, sasniegumus, talantus, stiprās puses un vērtības. Tas savukārt stiprinās pārliecību par sevi, ticību sev, ticību “autentiskam es”.8. Darba meklēšanas procesā


Koučings palīdzēs tev “izkāpt ārā no galvas”, ieraudzīt savus ierobežojošos jeb limitējošos uzskatus. Koučs aicinās ieskatīties dziļāk sevī – identitātē, misijā, vērtībās, pārliecībās, spējās un talantos, sasniegumos un uzvedībā.


Ceru, ka šis raksts palīdzēs Tev saprast kā koučings Tev var būt noderīgs karjerā un darba meklēšanā.


Piesakies uz koučinga sesiju vai konsultāciju ŠEIT.

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page