top of page
Search
  • vinetabeerzina

Darba meklētājiem: #4 Desmit ieteikumi online intervijām


Šobrīd pārsvarā viss notiek tiešsaistē – iepirkšanās, mācības, darbs, arī darba meklēšana. Mūsu dzīve ir pārcēlusies uz Zoom, MS Teams, Google Meet un citām aplikācijām. Vēlos noslēgt janvāra rakstu sēriju darba meklētājiem un sniegt 10 ieteikumus tiešsaistes (online) darba intervijām.


Sagatavojies pirms intervijas


Pirms tiešsaistes intervijas sagatavojies - izpēti kādas prasības ir rakstītas vakancē, izpēti uzņēmumu - apskati mājas lapu un sociālos tīklus. Veic izpēti par nozari, ja šo nozari nezini. Sagatavo savus jautājumus, ko uzdosi intervijas laikā. Parūpējies par ūdens glāzi, kā arī iesaku atvērt savu CV, kas noteikti palīdzēs būt strukturētam un varēsi ieskatīties, ja kaut kas ir aizmirsies.


Parūpējies par savu apģērbu un vizuālo izskatu


Tas, ka intervija notiek tiešsaistē nenozīmē, ka nav jāparūpējas par savu vizuālo izskatu un apģērbu - piedomā par apģērba izvēli. Neieteiktu piedalīties intervijā pidžamā vai sporta tērpā. Ieteiktu izvēlēties vienkrāsainus audumus un izvairīties no ziedu apdrukas un rakstiem. Parūpējies, lai mati ir izmazgāti un kopējais vizuālais tēls ir sakopts.


Pārliecinies, ka neviens tevi netraucēs


Pārliecinies, ka neviens tevi netraucēs un nenovērsīs uzmanību. Izslēdz telefonam skaņu, pabaro mājdzīvniekus un pabrīdini savus ģimenes locekļus, lai tevi netraucē.


Pārbaudi mikrofonu un kameru


Pieslēdzies 5 līdz 10 minūtes pirms intervijas, lai pārliecinātos, ka strādā mikrofons un kamera. Laikus savā datorā vai telefonā uzstādi nepieciešamo aplikāciju (Zoom, MS Teams vai citu).


Sagatavo savu "pārdošanas runu"


Gandrīz vienmēr darba intervijās ir iespēja iepazīstināt ar sevi un pastāstīt par savu darba pieredzi, sasniegumiem, darba maiņām un izglītību. Es ieteiktu sagatavot aptuveni 5 minūšu "pārdošanas" runu, kur tu iepazīstini ar sevi, pastāstot par savām pēdējām darba pieredzēm, sasniegumiem, aiziešanas iemesliem, kā arī izglītību.


Runā caur savu sasniegumu prizmu


Intervijā neaizmirsti pastāstīt par saviem sasniegumiem. Stāsti to, ko tu esi paveicis - pilnveidojis, ieviesis, uzlabojis, mini konkrētus faktus un piemērus. Izmanto vārdu "es" nevis "mēs".


Esi gatavs runāt par atalgojumu


Un visbeidzot esi gatavs runāt par atalgojumu. Sagatavo "mājas darbu" un izpēti kāds ir vidējais atalgojums nozarē un izvēlētajā profesijā, kādu atalgojumu piedāvā konkrētajā vakancē. Priekš sevis nodefinē trīs ciparus. Pirmkārt, kāds ir tavs minimālais atalgojums, tas ir cipars par kuru zemāk nepiekristu darba piedāvājumam. Otrkārt, kāds ir tavs vēlamais atalgojums, ņemot vērā savu iepriekšējo vai tagadējo atalgojumu un savu pieredzi, zināšanas un izglītību. Treškārt, kāds ir tavs sapņu atalgojums. Šis atalgojums nav nereāls, tas ir pilnīgi reāls atalgojums, kurš atbilst tavai pieredzei un zināšanām. Piemēram, minimālais atalgojums ir 1500 EUR, vēlamais atalgojums ir 1700 EUR un sapņu atalgojums ir 2000 EUR. Kad esi nodefinējis priekš sevis šos trīs ciparus, pašam būs vieglāk darba intervijās runāt par atalgojumu. Iesaku darba intervijās saukt intervālu "no līdz", kas tevi interesē.


Ceru, ka tev šie desmit vienkāršie padomi noderēs sevi labāk prezentēt online darba intervijās. Ja pirmā reize nav veiksmīga, nenokar degunu, jo ar katru reizi izdosies labāk.

78 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page