top of page
Search
  • vinetabeerzina

Darba meklētājiem: #1 Ko es vēlos?


Pirms sākt meklēt darbu un atjaunot savu CV ļoti svarīgi ir saprast, ko vispār tu vēlies. Tas ir nepieciešams, lai mērķtiecīgi pievērstos darba meklēšanai un atjaunotu savu CV un LinkedIn profilu.


Velti vismaz vienu stundu laika sev, lai saprastu, ko vēlies savā karjerā. Vai vēlies strādāt pilnu vai nepilnu darba laiku, vai būt pašnodarbināts vai strādāt kā algots darbinieks? Vai gribi strādāt Latvijā vai ārzemēs? Vai vēlies strādāt no mājām vai no biroja, vai miksēti?


Kad esi sapratis šīs lietas, tad izej cauri savām iepriekšējām darba pieredzēm un padomā, kas tev tajās patika un kas nepatika. Kas ir tas, ko tu vairs negribētu redzēt savā jaunajā darbā? Bez kā tu nevarētu iztikt savā jaunajā darbā?


Ļoti svarīgi priekš sevis ir nodefinēt nozares, kurās tu vēlētos strādāt. Neaizmirsti arī nodefinēt tās nozares kurās noteikti negribētu strādāt.

Mērķis


Kad esi to paveicis vari veikt paškoučingu un atbildēt sev uz vairākiem jautājumiem. Ideālā varianta veic pierakstus uz papīra vai datorā. Sāc ar Mērķi, nodefinē priekš sevis - kāpēc vēlies atrast darbu un cik tev tas ir svarīgi skalā no 1 līdz 10. Varbūt darba meklēšana šobrīd nemaz nav Tava prioritāte? Kas mainīsies Tavā dzīvē, kad atradīsi darbu? Kāds būtu ideāls darbs priekš tevis?
Sāc ar Mērķi, nodefinē priekš sevis - kāpēc vēlies atrast darbu un cik tev tas ir svarīgi skalā no 1 līdz 10.


Realitāte


Pēc tam pārej uz Realitāti jeb kur tu šobrīd atrodies. Pajautā sev, ko tu jau iepriekš esi darījis, lai atrastu darbu? Kas tev šobrīd traucē atrast darbu? Kur šobrīd atrodies un kāda ir Tava reālā situācija? Kāpēc līdz šim neesi atradis darbu? Vai zini kādu, kurš ir atradis darbu? Vai vari no tā cilvēka kaut ko mācīties?


Iespējas


Nākamais, apzini savas Iespējas un savus pirmos soļus. Šeit ģenerē par vispārdrošākās idejas un atļauj sev pasapņot. Kādas ir Tavas iespējas? Ja tu visu zinātu un varētu, kā tu rīkotos? Kas notiks, ja neatradīsi darbu? Kas sevī ir jāmaina?


Darbības plāns


Visbeidzot izveido Darbības plānu. Ar ko tu sāksi? Kādas darbības ir jāveic, lai atrastu darbu? Soli pa solim, uzraksti arī datumu un laiku, kad šos soļus īstenosi un ieplāno kalendārā. Kāds atbalsts ir nepieciešams? Vai tiksi galā pats vai nepieciešams karjeras konsultanta vai karjeras kouča atbalsts? Kas var noiet greizi? Kādus soļus ir nepieciešams spert, lai sasniegtu savu mērķi?


Es ticu, ka katrs var pats palīdzēt sev, taču, esmu pārliecināta, ka daudz efektīvāk ir, ja blakus ir cilvēks, kurš uzklausa un atbalsta šajā procesā. Un priecāšos, ja ar savu pieredzi varu būt noderīga.

49 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page