top of page
Search
  • vinetabeerzina

6 jautājumi, ko uzdot sev pirms darba meklēšanas uzsākšanasVai esi aizdomājies par to, kas ir jāizdara pirms darba meklēšanas uzsākšanas?Ne vienmēr darba meklēšana būs veiksmīga, ja tiek atjaunots CV un LinkedIn profils. Ir jāsāk ar stratēģiju! Ko Tu vēlies, kāpēc Tu to vēlies un kad? Šodien padalīšos ar sešiem jautājumiem, ko es jautāju saviem klientiem - darba meklētājiem.


1. Kuros uzņēmumos Tu vēlētos strādāt?


Sastādi sarakstu ar vismaz 5 uzņēmumiem, kuros Tu gribētu strādāt. Pieseko šiem uzņēmumiem sociālajos tīklos (LinkedIn, Facebook, Instagram), apskati karjeras lapas mājas lapā. Nosūti pieteikumus uz piemērotām vakancēm, ja tādas ir. Sazinies ar personāla atlases speciālistiem, ja vakances šobrīd nav. Nosūtu viņiem savu CV, ar pievienotu motivāciju strādāt konrētajā organizācijā. Pievieno aprakstu arī kāda vakance/-es Tev interesē.


2. Kurā nozarē/-ēs Tu gribētu strādāt?


Padomā, kuras nozares Tev šķiet pievilcīgas un kurās Tu gribētu strādāt. Iespējams, Tev ir iepriekšēja pieredze kādā nozarē. Domā plašāk, iespējams ir vēl kāda nozare, kas ir līdzīga tai, kurai esi pašlaik. Iespējams esi atvērts mainīt nozari.


3. Kurās nozarēs Tu negribētu strādāt?


Padomā, kuras nozares neatbilst Tavām vērtībām un Tu tajās negribētu strādāt. Piemēram, alkohola ražošana, ātri kredīti, farmācija, un citi.


4. Kādas vakances/amati Tev interesē?


Sastādi sarakstu ar vakancēm jeb amatiem, kas Tev interesē. Ja tie ir gana atšķirīgi, neiesaku vairāk par 3, jo tad pats sajuksi tajā ko meklē. Iesaku CV pielāgot katrai vakancei. Tas nozīmē, ka ir nepieciešami 3 CV eksemplāri.


5. Kas šobrīd darba tirgū ir pieprasīts?


Izpēti darba tirgu un vakances. Kas šobrīd ir pieprasītas? Par ko darba devēji ir gatavi maksāt labu atalgojumu? Varbūt iespējams kaut ko vari apgūt kursos papildu? Varbūt iespējams pat pārkvalificēties. Bet atceries, ka pārkvalificēšanās prasa gan laiku, gan naudu.


6. Kas ir Tavas stiprās puses un kas Tev padodas labāk nekā citiem?


Padomā, kas ir Tavas stiprās puses un kas Tev padodās labāk nekā citiem. Pajautā šo jautājumu arī saviem kolēģiem, draugiem, bijušajiem kolēģiem un vadītājiem. Atceries vismaz 3 savus sasniegumus ar kuriem Tu lepojies. Kādas prasmes un stiprās puses Tu attīstīji sevī ejot uz šo mērķi? Iespējams šie padomi Tev palīdzēs saprast, kas ir Tavas stiprās puses.


Ceru, ka šie jautājumi Tev palīdzēs pietuvināt tuvāk Tavam sapnim - Tavam jaunajam sapņu darbam. Skaidra izpratne par to, ko vēlas darba meklētājs ne vien rada pārliecinātu un sagatavota kandidāta iespaidu darba devējam, bet arī krietni atvieglo darba meklēšanas pocesu darba meklētajam.


27 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page