top of page
Search
  • vinetabeerzina

Špikeris kā sagatavoties darba intervijaiPagājušo nedēļu biju uz darba interviju. Mani uzrunāja LinkedInā un uzaicināja aprunāties. Uz darba interviju nebiju bijusi kādus 2,5 gadus. Parasti es konsultēju daba meklētājus kā sagatavoties darba intervijām. Šoreiz savus ieteikumus izmēģināju uz savas ādas. Un tie strādā. Nepilnas stundas laikā man izdevās sagatavoties darba intervijai. Bija izaicinājums atcerēties dažas detaļas, ja esi bijis bērna kopšanas atvaļinājumā un ir pagājis kāds laiks kopš pēdējās darba dienas.


Lūk, mani 9 ieteikumi kā sagatavoties darba intervijai:


1. Sameklē informāciju par uzņēmumu


Sameklē informāciju par uzņēmumu, kur dosies uz darba interviju. Apskaties organizācijas mājas lapu, LinkedIn profilu un citus sociālos tīklus. Palasi par uzņēmumu, apskaties kādi darbinieki tajā strādā. Tas tev palīdzēs sagatavoties darba intervijai un vairāk uzzināt pat nozari, uzņēmumu un cilvēkiem tajā.


2. Noskaidro ar ko būs saruna


Pajautā ar ko tev būs saruna, vai vēl kāds piedalīsies intervijā un kādā valodā tā būs. Atrodi šos cilvēkus LinkedInā un noskaidro viņu amatus, pieredzi un izglītību. Iespējams jums ir kaut kas kopīgs. Tas, savukārt, palīdzēs intervijā justies drošāk.


3. Rūpīgi iepazīsties ar darba sludinājumu


Rūpīgi iepazīsties ar darba sludinājuma tekstu, kādu cilvēku viņi meklē, kādas prasmes ir nepieciešamas, kādas īpašības? Kas tev no prasītā tev jau piemīt? Tas palīdzēs sagatavoties darba intervijai.


4. Sagatavo savas atalgojuma prasības


Apskaties kādu atalgojumu piedāvā šajā vakancē, apskaties atalgojumus MeeFrank aplikācijā, cv.lv vakanču portālā citās vakancēs un sagatavo savas atalgojuma prasības.


5. Sagatavojies pastāstīt par savām stiprajām pusēm un sasniegumiem


Sagatavojies pastāstīt par savu darba pieredzi, pienākumiem, izglītību, stiprajām pusēm, attīstāmajām pusēm un sasniegumiem.


6. Esi gatavs pastāstīt par savu motivāciju


Esi gatavs pastāstīt par savu motivāciju strādāt konkrētā nozarē, uzņēmumā un vakancē, pat tad, ja Tevi uzaicināja uz šo darba interviju un Tu pats neesi pieteicies.


7. Esi gatavs atbildēt kāpēc esi mainījis darba vietas


Esi gatavs pastāstīt kāpēc esi mainījis darba vietas, aizgājis no darba, kāpēc ir pauzes starp darbiem (ja tādas ir).


8. Sagatavojies kompetenču intervijas jautājumiem


Apskati darba sludinājumu, vai tur ir kompetences pie prasībām, kā piemēram, “stresa noturība” “spēja strādāt dinamiskā vidē”, “orientācija uz klientu apkalpošanu” un citi. Padomā, vai iepriekšējas darba vietās ir bijušas konkrētas situācijas, kur biji stresa noturīgs, strādāji dinamiskos apstākļos vai lieliski apkalpoji klientus. Apdomā šīs situācijas un esi gatavs par tām pastāstīt darba intervijā pēc iespējas precīzāk.


9. Sagatavo savus jautājumus


Sagatavo savus jautājumus, ko vēlies uzzināt, piemēram, “Cik cilvēku būs manā komandā?” “Kāds ir darba laiks, vai ir iespēja strādāt no mājām?” “Kāpēc jūs meklēt jaunu darbinieku?” un citus. Tas palīdzēs neaizmirst pajautāt svarīgo, kā arī parādīs darba devējam tavu ieinteresētību par vakanci.


Ceru, ka šis raksts Tev palīdzēs ātri un vienkārši sagatavoties savai nākošajai darba intervijai. Atceries, ka sagatavoties darba intervijai ir ļoti svarīgi!


Savās konsultācijās gan palīdzu darba meklētājiem sagatavoties darba intervijām, gan piedāvāju darba intervijas simulāciju, kur notiek reāla darba intervija ar mani aptuveni 30 minūtes. Pēc tam es klientam sniedzu atgriezenisko saiti – kas bija labi un kas vēl būtu jāpilnveido, lai lieliski sevi paradītu darba intervijā.


Piesakies uz bezmaksas iepazīšanās sarunu ŠEIT.


Piesakies uz 1 stundu garu konsultāciju ŠEIT.

43 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page