top of page
Search
  • vinetabeerzina

Čeklists Tavam LinkedIn profilamIkvienam iesaku aizpildīt visus laukus LinkedIn profilā! Tas palīdzēs Tavam profilam būt augstāk meklēšanas rezultātos. Tevi varēs pamanīt iespējams Tavs nākošais darba devējs, klients vai sadarbības partneris. Vēlos padalīties ar čeklistu LinkedIn profilam. It īpaši noderēs, ja esi darba meklējumos.


Fotogrāfija un īsais apraksts (Headline)


LinkedIn profilā obligāti pievieno fotogrāfiju! Tai ir jābūt portreta foto, vēlams profesionāla. Īsais apraksts jeb "Headline" atrodas zem Tava vārda un uzvārda. Tas ir ļoti svarīgs. Ja esi atvērts daba pienākumiem, uzraksti, kas ir Tavas stiprās puses, kādā nozarē meklē darbu un kādi amati Tev interesē. Piemēram, "HR professional with 8 years experience. Open to work in fintech companies. Recruitment, Wellbeing, Coaching, Development and Learning. Interested in Internal Coach, HR Manager and HR BP positions. ".


“Open to work” funkcija


Ja esi atvērts darba piedāvājumiem, tad vari to norādīt savā profilā, uzmantojot “Open to work” funkciju, kā arī izvēlēties, kuri amati Tev interesē (maksimāli 5). Tādā veidā, apskatot Tavu profilu uzreiz var pamanīt, ka esi atvērts darba piedāvājumiem. Tu arī vari izvēlēties vai Tavu atvērtību darba piedāvājumiem redz visi LinkedIn lietotāji vai tikai personāla atlases speciālisti.


“About ”sadaļa


Šajā sadaļā uzraksti cik Tev ir gadu pieredze konkrētā profesijā, kādās nozarēs esi strādājis, kas ir Tavas stiprās puses un kompetences, ar kuriem sasniegumiem lepojies. Ja esi darba meklējumos, droši raksti, ka esi atvērts darba piedāvājumiem, norādi savu e-pastu un amatus, kas Tevi interesē.


“Experience” sadaļa


Pievieno savas darba vietas. Uzraksti nozari un darbinieku skaitu. Ja biji vadītājs, uzraksti cik darbinieki Tev bija pakļautībā. Apraksti savus darba pienākumus, projektus un sasniegumus. Mini konkrētus faktus, skaitļus un piemērus. Pievieno prasmes.


"Education" un "Licenses and certifications" sadaļa


Pievieno savas iegūtās augstākās izglītības pie "Education" sadaļas. Savukārt, "Licenses and certifications" sadaļā pievieno iegūtos sertifikātus, licences un svarīgākās apmācības.


“Skills” sadaļa


Pievieno līdz pat 50 prasmēm. Kāpēc tās ir svarīgas? Kad rekrūteri meklē darbiniekus, bieži vien viņi meklē tieši pēc prasmēm. Ja Tu savā LinkedIn profilā nebūsi ielicis, piemēram, prasmi "IFRS", Tu meklēšanas rezultātos neparādīsies un darba piedāvājumu nesaņemsi. Tāpēc svarīgi ir pievienot gan soft, gan hard skills. Piemēram, valodu zināšanas, dažādas programmas, personības stiprās puses un visas citas prasmes.


"Recommendations" un "Languages" sadaļas


Palūdz saviem bijušajiem kolēģiem un vadītājiem atsauksmi par sevi. Tā būs kā validācija personāla atlases speciālistiem par Tavu darba pieredzi un kompetenci. Kā arī profili, kuros ir pievienotas atsauksmes parādās augstāk meklēšanas rezultātos. Līdz ar to, Tev būs iespēja, ka Tevi pamanīs un uzrunās darba devējs.


Lūgums pievērs uzmanību savam LinkedIn profilam – vai tas ir sakārtots, vai visi lauki ir aizpildīti, vai tas ir uzrunājošs, vizuāli pievilcīgs un labi saprotams? Ja vēlies uzzināt vairāk kā izveidot jaudīgu LinkedIn profilu, uzzināt par plašajām LinkedIn iespējām un pamatiem satura veidošanā, tad pievienojies manam vebināram “Jaudīgs LinkedIn profils un LinkedIn iespējas” ŠEIT. Laipni aicināti HR profesionāļi, darba meklētāji un cilvēki, kuri vēlas sakārtot savu LinkedIn profilu un uzzināt par tā iespējām.


Tiekamies!


Vineta


39 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page